מי אני

שמי יצחק יונה, נשוי לשרי ואב לשלושה.

את דרכי בעולם החינוך והטיפול התחלתי לפני 14 שנים. בתחילה כמחנך במערכת החינוך ולאחר מכן כיועץ־חינוכי מוסמך. כיום, אני משמש כיועץ־חינוכי בתיכון טכנולוגי "עתידים" – אור משה בתל־אביב ומקדם תהליכי הוראה בתיכון "מעיין" בפתח־תקווה.

אני מקיים סדנאות ומעגלי הורים בקבוצות ממוסדות ועצמאיות העוסקות בהדרכת הורים לילדים ומתבגרים.

בקליניקה מזמינה ונעימה בפתח־תקווה אני מקבל ילדים, מתבגרים והוריהם לטיפול והדרכה המבוססים על האסכולה הקוגניטיבת-התנהגותית תוך שימוש אינטגרטיבי בשיטות הטיפול השונות.

ה 'אני מאמין' שלי:

אני מאמין שאם אכתוב לכם את כל הדברים שאני מאמין בהם, לא תשרדו עד האמצע – אז קחו אחד מהם:

אני מאמין שבכל שלב משלבי ההתפתחות של ילדנו – אנחנו יולדים אותם מחדש. חלק מהלידות כואבות יותר וחלקן פחות. מה שנדרש מאיתנו הוא להיות מוכנים לזה ולאפשר לעצמנו ליהנות מהתהליך ולא רק מהתוצאה (על התהליך של ההיפרדות Separation תקראו בפנים בהרחבה).

ההכשרה הפורמלית שלי:

  • תואר בייעוץ־חינוכי מאוניברסיטת בר־אילן
  • רישיון ממשרד החינוך לעסוק בייעוץ במערכת החינוך (מ"ר: 21830)
  • ‏תעודת הכשרה בטיפול קוגניטיבי-התנהגותי מהפקולטה ללימודי־חוץ של אוניברסיטת חיפה הכוללת הכרה ע"י איט"ה – האגודה הישראלית לטיפול קוגניטיבי-התנהגותי
  • השתלמויות בנות עשרות שעות שע"י שפ"י (שירות־פסיכולוגי־ייעוצי) בנושאים: מוגנות – בשיתוף מכון "חרוב", הנחיית קבוצות, התמודדות עם מצבי־לחץ, כישורי־חיים ועוד.

זהו! זה באופן פורמלי.

עכשיו הגיע הזמן להזמין אתכם לקרוא את הפוסטים שאעלה כאן מעת־לעת, להגיב, לשתף ובקיצור, כל מה שעשוי להועיל לכם ולאנשים שאתם אוהבים.

רוצים לשאול שאלה בנושא חינוך? שלחו אליי בהודעת וואצאפ למספר 0533363061

יצחק

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן